A vállalkozó anya és a gyerek

Főbb pontok:

Nem egy olyan 50 év körüli – leginkább női – vállalkozók keresnek meg minket, akik görcsösen fel akarnak építeni egy vagy több vállalkozást. De valami iszonyatosan nagy erő van bennük. Sokáig nem értettem a jelenséget. Vállalkozást építeni jó dolog, de ha azt az ember görcsösen csinálja, akkor abba bele fog betegedni, és valószínűleg nem lesz sikeres.  

Persze ilyenkor a vállalkozó nem csak velünk akar dolgozni, hanem más szakemberekkel is. Általában rám a stratégiát is bízzák, így ilyenkor nekem kell egyeztetni a Facebookossal, Google Ads-essel és más szakemberekkel. Meg is szoktam tőlük kérdezni, hogy mit gondolnak az ügyfélről, tudnak-e vele rezonálni. Ilyenkor azt szoktam hallani, hogy persze, egy hullámhosszon vannak és szerintük a vállalkozónak víziója van. De nekem ez csak egy felületes magyarázat volt, és valószínűleg nem érezték a görcsösséget (én nagyon érzékeny vagyok, általában elég sok mindent meglátok egy emberen).

Vízió? Hm. 50 év körül a tengerpart – képletesen is –  a vízió, nem a bizonytalanság, a harc. Persze mindannyian mások vagyunk, így nem elképzelhetetlen, hogy valaki flow-ban lesz még 60 éves korában is, sőt 70 is lehet. De egy flow-ban lévő 50-es, aki nincs kényszer alatt, az nem görcsös.

Ismerni akartam a jelenséget, így információt kellett szereznem ezektől a vállalkozóktól, hogy megtaláljam az összefüggéseket. Viszont azt vettem észre, hogy most meg én görcsölök rá erre, mert olyan pajzsot vontak maguk köré, hogy nem volt lehetőségem a kérdezgetésre. Persze ez butaság, hiszen a lehetőség mindig ott van a kérdezésre. A másik elakadáspontom az volt, hogy még csak azt sem tudtam, hogy mit kéne kérdeznem. 

Csak 5775 Ft
kozepen

Kábé huszonhét éves voltam, és egy nálam jóval idősebb marketingessel összeálltam. Jött a következő idősebb női ügyfelünk, aki görcsös volt, és ment is mint az állat. Ő több törődést igényelt, így többször is konzultáltunk. Mígnem egyszer felfigyeltem a kollégám és a vállalkozó egyik beszélgetésére. Ebben  az hangzott el, hogy a vállalkozó a lányának építi ezt a vállalkozást, hogy legyen munkahelye.

Ekkor értettem meg azt, hogy miért zizeg ennyire ez az ügyfél. Azután pedig szépen sorban megfigyeltem az új ügyfeleinket, akik 50 év körül nagyon erősen vibráltak. 

Egyet mondhatok; itt nem kerek valami. Csontváz van a szekrényben! Valószínűleg mindenkinek más az indítéka. Viszont egy biztos, a gyermekek nem szoktak részt venni ezeken a megbeszéléseken, és sokszor nem is, vagy csak hetente egy picikét dolgoznak a cégben / cégen, azt is a szülői nyomásra.

Kérdéseim: Megérdemli a gyerek? Ezzel fog csökkeni a bűntudat? 

Ha tetszett a cikk, támogasd a blogomat és vedd meg a könyvem.
alul
Címkék:

Egész jók

Csak 5775 Ft

Népszerű

PNG, zombie hands holding brain, isolated on white background.

Miért hoz rossz döntéseket az emberi agy?

„A racionalitás nem az alapértelmezett üzemmódunk. Az intuíció sokszor gyorsabb – és veszélyesebb.” – Dajka Gábor 1949-ben egy amerikai biztosítótársaság figyelemre méltó mintázatot vett észre: ügyfeleik hajlamosabbak voltak megkötni balesetbiztosítást, ha a termékleírásban szerepelt, hogy „légi balesetekre is vonatkozik”, mint akkor, ha csupán az állt benne: „halálesetekre is vonatkozik, bármilyen okból”. A kutatók, köztük később...
Writing working plan

Miért nem üzleti tervet írunk, hanem működő üzleti modellt építünk?

Amikor egy vállalkozás üzleti terv írásába kezd, a legtöbbször egy sablont keres először – egy előre elkészített Word-dokumentumot, amibe csak be kell írni a saját adatokat. Ez a megközelítés azonban nem hogy nem segít, hanem egyenesen veszélyes lehet. Miért? Mert az üzleti terv nem egy formai követelmény, hanem egy olyan gondolkodási eszköz, amely segít strukturáltan...
business person team group meeting discussion with partner teamwork for corporate working plan

Miért nem üzleti tervet írunk, hanem jövőt tervezünk?

„Üzleti terv” – egy olyan kifejezés, amit túl sokszor hallunk, mégis ritkán értünk igazán. Az üzleti terv a vállalkozások világában gyakran kötelező adminisztrációs dokumentumként él a fejünkben, amit a bank vagy a befektető kér. Pedig valójában sokkal több ennél. Egy jól megírt üzleti terv nem papírművelet, hanem stratégiai önismeret: a vállalkozás gondolkodásmódjának lenyomata, amely egyszerre...
Business people discussion explaining the financial graph data and marketing plan

Miért kell néha minden cégnek egy külsős marketing-tanácsadó?

Ahogy egy könyvet sem lehet belülről szerkeszteni, úgy egy vállalkozás sem tudja önmagát kívülről értékelni. A külsős marketing-tanácsadó legfőbb értéke éppen ebben rejlik: nem a részletek ismeretében, hanem az egész működésének friss, elfogulatlan látásában. Minden cég, bármennyire is ügyes, előbb-utóbb beleesik a saját gondolkodási mintáiba, működési szokásaiba, ismétlődő reflexeibe. Ez természetes – az ember arra...

Itt érsz el

© Copyright 2025