Jól megy a céged? Holnap nem fog!

Főbb pontok:

Oké, a címben talán egy kicsit túloztam, de valóban az a helyzet, hogy ha nem fektetsz folyamatosan energiát abba, hogy a céged jól menjen, akkor egy idő után abbamarad a jó széria. Lehet ugyanis bármilyen jó a terméked vagy szolgáltatásod, ha egyszerűen hátradőlsz, és nem foglalkozol azzal, hogy minél több emberhez eljuss, szépen lassan, de biztosan apadnak majd az eladásaid.

A piacon szinte minden területen óriási a verseny. Lehet, hogy ma feltaláltad a spanyolviaszt, és egyedüli uralkodó vagy, de bármikor megjelenhet a konkurencia. Innentől kezdve pedig folyamatosan bizonyítanod kell, hogy te jobb vagy, ha nem akarod, hogy minden vásárlód elhalásszanak előled.

Meglepően sok cégvezető esik abba a hibába, hogy a stabilnak gondolt helyzetben nem foglalkozik a haladással, előrelépéssel. Azt gondolják, elérték a kitűzött célt, most egy picit megállnak, megpihennek, és élvezik, ahogy beérik a munkájuk gyümölcse. Ez alapjáraton nem is baj, de csak egy kisebb szünetet engedhetsz meg magadnak, ha nem akarod, hogy a piac szépen elmenjen melletted.

Mi kell a sikeredhez?

Ahhoz, hogy sikeres tudj lenni, három dologra van szükséged:

  • Jó termékre/szolgáltatásra
  • Erős marketingre
  • Folyamatos fejlődésre.

Ezek közül az első sok esetben adott. Persze vannak olyan ágazatok, amik igénylik a folyamatos fejlesztést. Ha a te területed is ilyen, akkor gyakorlatilag egy pillanatra sem szabad leállnod, folyamatosan újítanod kell, egy kicsit még többet, még jobbat nyújtanod a korábbiaknál, hogy mindig érdemes legyen téged választani.

A marketinget nem nagyon kell magyarázni: ez fogja eladni, amit el szeretnél adni. Ez nem egy egyszeri dolog, folyamatosan kell vele foglalkozni, ha azt akarod, hogy hatékony legyen, és stabil bevételt hozzon.

Csak 5775 Ft
kozepen

A fejlődés minden területen értendő: ahogy már említettem, fejlesztheted a termékedet/szolgáltatásodat, fejlesztheted a marketingedet, de akár a vállalati struktúrát is, a céges folyamatokat is, hogy minél hatékonyabb tudj lenni. Folyamatosan keresned kell a lehetőségeket, hogy még jobb lehessen a céged.

Mi történik, ha nem foglalkozol ezekkel?

Ha Te egy bizonyos szintet elérve hátradőlsz, és úgy döntesz, most nem teszel bele többet, egy ideig még elrobogsz a megszokott sebességgel, aztán egyszer csak azt veszed észre, hogy kezdesz lemaradni. Az eladások lassacskán csökkennek, a bevétel kevesebb lesz, és folyamatosan csúszol lefele.

Nagyon kevés olyan termék és szolgáltatás van, ami egyedi, amihez hasonló nincs máshol, másmilyen formában. Lehet a tied jó, de ha valaki más egy kicsit továbbfejleszti, a tied nem fog kelleni senkinek. Ne engedd meg magadnak azt a luxust, hogy átengeded a gyeplőt a konkurenciának, mert Te most úgy érzed, elfáradtál!

Ha most a csúcson vannak az eladásaid, az azért van, mert sikeres a marketinged. Ha azonban a kereket nem pörgeted tovább, az nagyon hamar látszani fog a számokon. A marketing olyasmi, amit folyamatosan szinten kell tartani ahhoz, hogy igazán jól működjön. Sőt, időnként új elemeket is bele kell rakni, hogy nagyot szóljon. Nem mondhatod azt, hogy oké, én ezzel a szinttel megelégszem, és nem tolom tovább a marketing szekeret, mert így a szekér egyszerűen meg fog állni.

Folyamatosan keresned kell a fejlődést: az új értékesítési lehetőségeket, az új üzleti stratégiát, új szolgáltatás lehetőségét, a terméked továbbfejlesztett változatát. Keresned kell, hogy miben lehetsz még jobb, min lehet még csiszolni, javítani egy kicsit. Fárasztó, de ez fogja biztosítani, hogy talpon maradj egy őrült tempóban változó környezetben. Ha te inkább leállsz és pihensz, elveszíted azt, amit felépítettél. Ne engedd meg magadnak ezt a luxust!


Ha tetszett a cikk, támogasd a blogomat és vedd meg a könyvem.
alul
Címkék:

Egész jók

Csak 5775 Ft

Népszerű

PNG, zombie hands holding brain, isolated on white background.

Miért hoz rossz döntéseket az emberi agy?

„A racionalitás nem az alapértelmezett üzemmódunk. Az intuíció sokszor gyorsabb – és veszélyesebb.” – Dajka Gábor 1949-ben egy amerikai biztosítótársaság figyelemre méltó mintázatot vett észre: ügyfeleik hajlamosabbak voltak megkötni balesetbiztosítást, ha a termékleírásban szerepelt, hogy „légi balesetekre is vonatkozik”, mint akkor, ha csupán az állt benne: „halálesetekre is vonatkozik, bármilyen okból”. A kutatók, köztük később...
Writing working plan

Miért nem üzleti tervet írunk, hanem működő üzleti modellt építünk?

Amikor egy vállalkozás üzleti terv írásába kezd, a legtöbbször egy sablont keres először – egy előre elkészített Word-dokumentumot, amibe csak be kell írni a saját adatokat. Ez a megközelítés azonban nem hogy nem segít, hanem egyenesen veszélyes lehet. Miért? Mert az üzleti terv nem egy formai követelmény, hanem egy olyan gondolkodási eszköz, amely segít strukturáltan...
business person team group meeting discussion with partner teamwork for corporate working plan

Miért nem üzleti tervet írunk, hanem jövőt tervezünk?

„Üzleti terv” – egy olyan kifejezés, amit túl sokszor hallunk, mégis ritkán értünk igazán. Az üzleti terv a vállalkozások világában gyakran kötelező adminisztrációs dokumentumként él a fejünkben, amit a bank vagy a befektető kér. Pedig valójában sokkal több ennél. Egy jól megírt üzleti terv nem papírművelet, hanem stratégiai önismeret: a vállalkozás gondolkodásmódjának lenyomata, amely egyszerre...
Business people discussion explaining the financial graph data and marketing plan

Miért kell néha minden cégnek egy külsős marketing-tanácsadó?

Ahogy egy könyvet sem lehet belülről szerkeszteni, úgy egy vállalkozás sem tudja önmagát kívülről értékelni. A külsős marketing-tanácsadó legfőbb értéke éppen ebben rejlik: nem a részletek ismeretében, hanem az egész működésének friss, elfogulatlan látásában. Minden cég, bármennyire is ügyes, előbb-utóbb beleesik a saját gondolkodási mintáiba, működési szokásaiba, ismétlődő reflexeibe. Ez természetes – az ember arra...

Itt érsz el

© Copyright 2025