Egy jó marketing-tanácsadónak alapvetően tisztában kell lennie vele, hogy mindenki egyedi, és különböző módon fogja fel a világot. Hadd adjak egy példát erre. Nemrég találkoztam egy lánnyal, és vettünk két üdítőt. Amikor kibontottam az üdítőmet, rögtön megszagoltam. Ő ezen nevetett, nem értette, miért csinálom. Elmagyaráztam neki, hogy imádom az újonnan kibontott kóla illatát, ami meglepte. Hozzátettem, hogy a műanyag palackos változatot nem kedvelem, mert kellemetlen utóíze van. Ezen is meglepődött, és azt mondta, számára ez csupán egy kóla, ő egyszerűen csak megissza. Felhívtam a figyelmét arra, hogy az emberi agy rendkívül összetett, és az érzékszerveink mennyire eltérően működhetnek. Például lehet, hogy én érzékelek valamit, amit te nem, vagy ha ugyanazt a képet néznénk, valószínűleg teljesen más dolgokat mondanánk róla. Ez teszi izgalmassá a világot.
Egy marketing-tanácsadó értékeli az emberek közti különbségeket és mélyen ismeri az emberi pszichét. Amikor reklámkampányokat tervez, képes megszólítani a különböző pszichológiai profilokat, többféle stílusban és hangulatban tud kommunikálni. Képes felismerni a kapcsolatokat az emberek csoportjai között, például azokban, akik reagálnak egy Facebook posztra. Egy marketinges belelát az emberek gondolkodásába, és képes olyan megfogalmazásokat használni egy termékről vagy szolgáltatásról, amelyek megmaradnak a közönség fejében.
Mielőtt marketing-tanácsadót fogadsz fel, érdemes megkérdezned tőle, hogy mi a kedvenc pszichológiai könyve. Ezen keresztül kaphatsz betekintést abba, milyen szintű szakértelemmel rendelkezik.
A marketing-tanácsadó válasza megmutathatja, hogyan közelíti meg a különböző piaci kihívásokat, és hogy milyen mélyreható tudással rendelkezik az emberi viselkedésről és motivációkról. Ez kritikus jelentőségű, mert egy jól megválasztott könyv segítségével a tanácsadó a leghatékonyabban alkalmazhatja az elméleti tudást a gyakorlatban, így az általa készített kampányok jobban rezonálhatnak a célközönséggel.
A marketing-tanácsadó munkájában kulcsfontosságú a kreativitás és az empátia képessége is. A képesség, hogy érzelmileg is megértsék az embereket, lehetővé teszi számukra, hogy olyan üzeneteket és tartalmakat hozzanak létre, amelyek valóban megszólítják az embereket. Ezáltal egy sikeres kampány nem csak informál, hanem érzelmileg is bevonja a fogyasztókat, növelve ezzel az elköteleződést és a márkahűséget.
Ezenkívül, a marketing-tanácsadó képes felismerni és kiaknázni azokat a kulturális és társadalmi trendeket, amelyek éppen aktuálisak. Az, hogy képesek-e az adott társadalmi hangulatot és a fogyasztói viselkedést értelmezni és arra adekvátan reagálni, alapvetően meghatározza a kampány sikerességét.
Végül, de nem utolsó sorban, a jó marketing-tanácsadó ismeri és alkalmazza a legújabb digitális marketingeszközöket és technológiákat, amelyek segítségével finomíthatja a célzásokat és maximalizálhatja a visszajelzések hatékonyságát. A folyamatos tanulás és fejlődés iránti elkötelezettségük teszi őket igazán értékessé minden vállalkozás számára, amely a piac dinamikájában szeretne élen járni.